Czeka was może wycieczka do Kolumbii? Albo marzycie o takiej wyprawie. Wybierzcie bilety do Cartageny, lub do Bogoty, bo tam z Europy są najtańsze. Cartagena jest uroczym miasteczkiem, które kiedyś służyło jako port przeładunkowy niewolników. Mimo niechlubnej historii na pewno was urzecze.

Jesteście? A więc witajcie w Cartagenie– ślicznym portowym miasteczku, pełnym kwiatów, które budują jego klimat. Na pewno znajdziecie tu masę sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Cartagena i kolumbijskie szmaragdy

Cartagena w Kolumbii uliczki

Co kilka sklepów znajduje się jubiler sprzedający kolumbijskie szmaragdy. Kolumbijczycy są bardzo dumni ze swoich emeraldów. Jeżeli polujecie na szmaragdową biżuterię, jako pamiątkę z podróży, w Cartagenie wydacie kilkaset dolarów na piękne złote kolczyki, lub zawieszkę. W Palomino natomiast można kupić biżuterię z nieoszlifowanych szmaragdów za kilkadziesiąt złotych. W Cali, czy Medellin, nie znajdziecie taniej szmaragdów, mimo że są to mniej turystyczne miejsca. W tych miastach jubilerzy dysponują pojedynczymi egzemplarzami wykonanymi z tego drogocennego kamienia. Ja w końcu dokonała całkiem sensownego zakupu na San Andres.

Ponoć tańsze szmaragdy można znaleźć w Bogocie. Podpytałam jubilera, który wyjawił, że sprowadza szmaragdy z Otache. Jeżeli wędrujecie , gdzie was oczy poniosą, to może tam znajdziecie coś dla siebie.

Wulkan Totumo w Kolumbii

Z Cartageny niedaleko do wulkanu Totumo– gdzie można zażyć błotnej kąpieli. Uczucie jest wspaniałe. Można przyjąć dowolną pozycję, a nie zapada się głębiej. Nie polecam nikomu jechać na wycieczkę zorganizowaną. My sobie załatwiliśmy, że właściciele naszego hotelu zawieźli nas do wulkanu. Zapłaciliśmy 50 tyś (60 zł), co odpowiadało cenie pakietu wycieczkowego na Wulkan Totumo. Ale podczas gdy my spędziliśmy 20 min w wulkanie, zanim nadeszła wycieczka i zrobiło się ciasno, każdy z nich z osobna miał tylko 5 min, zanim przesunięto go do wyjściowej drabinki i kazano wyjść. Obserwowaliśmy mnóstwo takich osób, zanim w końcu sami zdecydowaliśmy się wyjść.

Najtańsza opcja, by dotrzeć do wulkanu Totumu, to złapać autobus w kierunku Barranquilli lub Santa Marta i wysiąść przy odgałęzieniu wiodącym do wulkanu. Czeka was chyba ponad kilometrowy spacer, także lepiej zrobić to rano. Bilet wstępu kosztuje 10 tyś, a po wyjściu z wulkanu trzeba się obmyć w rzece, gdzie miejscowe kobiety pomagają i oczekują napiwku (w wysokości koło 2 tyś). Autobusy łapie się z terminala w Cartagenie, lub ze stacji blisko wybrzeża, skąd odjeżdżają busy filmy Marsol.

Z Cartageny możecie pojechać dalej do Santa Marta, by ponurkować w Tagandze, spróbować prawdziwej kolumbijskiej kawy w Mince, poopalać się w Palomino lub Tayrona i nacieszyć się pustynią w La Guajirze.

Udanej zabawy!

print

Kategorie: Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Podróże

Jak zaplanować podróż do Kolumbii? Porady i ciekawostki

Kolumbia to kraj, który ze względu na swoją niegdyś trudną sytuację polityczną, dopiero zaczyna być odkrywany przez turystów. Jest egzotyczny, a turyści są mile przyjmowani przez miejscową ludność. Jeżeli też się tam wybieracie i zastanawiacie Czytaj więcej…

Podróże

Medellín miasto na miarę XXI wieku

W Medellín spędziłam tydzień. Przeszłam tam wiele uliczek i zobaczyłam wiele zabytków. Nie wszystkie są warte polecenia, mimo tego, że pozytywnie zostały ocenione na Tripadvisor. Co warto zobaczy w Medellín? Plaza Botero- Botero jest najbardziej Czytaj więcej…

Podróże

Cali w rytmie salsy- Podróż do Kolumbii

Czeka was podróż do Kolumbii? Zajrzycie do Cali. Miasto aż tętni rytmem salsy.  Kiedyś znane z działalności karteli narkotykowych, dzisiaj roztańczone. Cali stało się światową stolicą salsy, po tym, gdy grupa Niche nakręciła przebój Cali Pachangero, Czytaj więcej…