„Imperium Mrówek” Bernarda Webera to wspaniała książka, która lekko i przyjemnie wprowadzi cię do świata mrówek. Zastanawiałeś się kiedyś, jak się żyje tym małym stworzeniom?

Nastała wiosna, temperatury podniosły się. Mrówki budzą się z hibernacji, w którą zapadały na zimę. Budzi się też samiec 327. Swoim ciepłem pobudza swoje siostry i wychodzi poza mrowisko, żeby ciepło panujące na zewnątrz, ostatecznie go rozbudziło. Tam przyłącza się do ekspedycji mrówek, wyruszających po wiosenne zapasy. Niestety, w wyniku tajemniczego wypadku, cała jego kompania ginie. On jedyny przetrwał i próbuje się zorientować w sytuacji. Podejrzewa, że to  karłowate mrówki użyły nowej, śmiercionośnej broni. W końcu walczą ze sobą od zawsze. Rusza w drogę powrotną, by powiadomić królową o tej zagadkowej sprawie.

Imperium mrówek – bawi i uczy

Imperium Mrówek”, to absolutnie fascynująca książka, otwierająca przed nami tajemnice mrówczej cywilizacji. Z tą książką wejdziecie do środka mrowiska, zwiedzicie wszystkie pomieszczenia tam występujące oraz poznacie grupy społeczne, które tam żyją. Niesamowite jest, że tak proste stworzenia, mają tak skomplikowaną strukturę społeczną i mają na swoim koncie przeróżne wynalazki.

Codziennie spotykamy je na swojej drodze i nie podejrzewamy nawet, jakie tajemnice w sobie kryją. „Imperium Mrówek” odkryje je wszystkie. Przeczytaj, odkryj świat mrówek i daj się zaskoczyć. Bernard Werber wprowadzi cię w ten świat z humorem. Zrób sobie kubek gorącej herbaty, czekolady, lub czegoś mocniejszego (wedle preferencji) i zaszyj się pod kołdrą, lub w fotelu. Nie szybko się oderwiesz od lektury.

Jeżeli uczycie się francuskiego, dysponuję dwujęzycznym PDF-em, który pomaga w nauce. W jednej kolumnie jest wersja polska, a w drugiej francuska. Można czytać po francusku i sprawdzać nieznane słowa obok. W razie potrzeby, proszę pisać, a wyślę.

Kącik czytelniczy – to miejsce dla wielbicieli czytania, gdzie zamieszczę recenzje tych książek, które zrobiły na mnie wrażenie i są warte polecenia. Idealne na jesienną pogodę, która z dnia na dzień coraz bardziej rozgaszcza się w Europie.

print

Kategorie: Umysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Umysł

Inwestowanie w nieruchomości- okazje inwestycyjne

Inwestowanie w nieruchomości rządzi się swoją specyfiką. Płynność jest mniejsza w porównaniu do innych grup aktywów, a rynek nie jest jednolity i występuje na nim znaczna asymetria informacji. Z jednej strony jest to dodatkowa trudność, Czytaj więcej…

Ciało

Jak nauczyć się pływać żabką? Wizualizacja

Jak nauczyć się pływać? Jak nauczyć się pływać żabką? To pytanie nie dotyczy każdego. Większość z nas nauczyła się pływać, kiedy jeszcze byli mali i nawet nie pamiętają całego procesu. Dziecko mniej się boi, pewniej Czytaj więcej…

Umysł

Jak wypozycjonować stronę? Wiedza w pigułce

Ostatnio miałam trochę czasu, a mój chłopak zakładał właśnie firmę dzięki dotacji z urzędu pracy. Stwierdziłam, że trochę mu pomogę i zajmę się stworzeniem mu strony i jej wypozycjonowaniem. Sądziłam, że będzie to trudne. Zrobiłam Czytaj więcej…