Jak nauczyć się pływać? Jak nauczyć się pływać żabką? To pytanie nie dotyczy każdego. Większość z nas nauczyła się pływać, kiedy jeszcze byli mali i nawet nie pamiętają całego procesu. Dziecko mniej się boi, pewniej sobie poczyna i nie minie chwila, a już sprawnie pływa.

Nie byłam niestety jednym z tych szczęściarzy, więc pływać zaczęłam się uczyć dopiero na studiach. Pierwszy był kraul, potem plecy, a potem zaczęłam się zastanawiać, jak nauczyć się pływać żabką. Pływanie z głową nad wodą wydawało mi się przydatne, bo pozwalało sobie odpocząć, gdy się chciało. Próbowałam przez godzinę na basenie, z marnym skutkiem.

Postanowiłam, że wykorzystam technikę, której sportowcy używają, jako uzupełnienie swojego treningu, która ma znaczący wpływ na ich sukcesy.

Jak nauczyć się pływać żabką? Wykorzystaj wizualizację

Nasz umysł jest bardzo plastyczny. Czołowi sportowcy wpływają na niego w czasie relaksu, gdy jest najbardziej chłonny. Siadają i wyobrażają sobie pożądany rezultat. Umysł nie potrafi odróżnić marzeń od rzeczywistości i wszystko przyjmuje za prawdę.

Zrobiłam tak i ja. Po pierwsze zapoznałam się z tym, jak powinien wyglądać „pożądany rezultat”.

Oglądałam filmik, który pokazywał prawidłową technikę pływania żabką. Bodajże był to ten:
https://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-nauczyc-sie-plywac-zabka-2-technika-plywania

Obejrzałam go kilkukrotnie, starając się zapamiętać jak najlepiej każdy szczegół.

Położyłam się, wyciszyłam i zaczęłam wyobrażać sobie, że pływam. Każdy szczegół, który zapamiętałam, odtworzyłam w pamięci.

Ćwiczenia powtórzyłam następnego dnia.

Rezultat ćwiczeń mentalnych

Poszłam na basen. Próbowałam kilkukrotnie popłynąć. Ciało jakby przypominało sobie, co już wiedziało. I pod koniec godziny już pływałam żabką bez problemu.

Wizualizacja jest odpowiedzią nie tylko na pytanie, jak nauczyć się pływać żabką, ale też jak lepiej grać w siatkę, jak lepiej dogadywać się z ludźmi, jak lepiej grać w bilard itp.

Ćwiczenia mentalne uczą mózg, jak wykonywać pewne czynności. Przy czym pomijamy etap prób i błędów, bo do mózgu wkładamy prawidłowy schemat zachowania.

I to naprawdę przynosi efekty. Warto wypróbować.

jak nauczyć się pływać żabką

Jeżeli mój tekst był dla Ciebie przydatny, zostaw komentarz, lub polub moją stronę na facebooku: www.facebook.com/MojeVariete/ 
Dziękuję z góry za wszelki odzew.

print


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Umysł

Inwestowanie w nieruchomości- okazje inwestycyjne

Inwestowanie w nieruchomości rządzi się swoją specyfiką. Płynność jest mniejsza w porównaniu do innych grup aktywów, a rynek nie jest jednolity i występuje na nim znaczna asymetria informacji. Z jednej strony jest to dodatkowa trudność, Czytaj więcej…

Dusza

Życiowa równowaga – klucz do szczęścia

Czasem czujesz, że życie przytłacza i czegoś ci brak? Czujesz, że biegniesz i potrzebujesz odpoczynku? Że potrzebujesz zmiany? Życie trzeba sobie ułożyć. Trzeba zrozumieć siebie i ludzi, a potem znaleźć sposób, który nam odpowiada, na Czytaj więcej…

Umysł

Imperium Mrówek Bernarda Webera

„Imperium Mrówek” Bernarda Webera to wspaniała książka, która lekko i przyjemnie wprowadzi cię do świata mrówek. Zastanawiałeś się kiedyś, jak się żyje tym małym stworzeniom? Nastała wiosna, temperatury podniosły się. Mrówki budzą się z hibernacji, Czytaj więcej…