Czasem czujesz, że życie przytłacza i czegoś ci brak? Czujesz, że biegniesz i potrzebujesz odpoczynku? Że potrzebujesz zmiany?

Życie trzeba sobie ułożyć. Trzeba zrozumieć siebie i ludzi, a potem znaleźć sposób, który nam odpowiada, na spędzenie życie.

Jednak często brakuje nam wiedzy i przez to możemy wpaść w pułapkę i zafiksować się – na pracy, na dzieciach, na mężu, ciągle czując, że czegoś nam brakuje.
Kluczem jest znalezienie właściwej równowagi oraz nauka.

Po pierwsze tylko ciągłe uczenie się, sprawi, że pewne rzeczy będziemy robić łatwiej i przyjemniej. Każdy powinien wiedzieć jak gotować, żeby nie zajmowało to za dużo czasu, jak wybierać ubrania, żeby nie zmarnować pieniędzy, jak kupować produkty spożywcze, jak się dogadać z partnerem itp.

Po drugie, ważny jest system. Nie poświęcamy na pracę więcej niż 8 godzin. Jeżeli jest to praca siedząca, trzeba zadbać o ruch wieczorem. Jeżeli mamy pracę fizyczną, to dobrze jest zadbać o swój rozwój intelektualny i usiąść z książką wieczorem. Błędem jest wracanie z pracy przez komputerem i spędzanie całego wieczoru w internecie.

Praca nie może być męczarnią. Jeżeli jej nie lubicie, to zmieńcie, nawet za cenę niższych zarobków. Te 8 godzin nie może iść na zmarnowanie. Gdy pracujecie, miejcie jakieś cele. Żeby mieć powód, żeby się starać i rozwijać.

Musicie mieć czas dla bliskich. To oni dają radość w życiu. Nie należy tego zaniedbywać. Spotkaj się ze znajomymi, idź na kolację z chłopakiem. Odnów relacje.

Musicie mieć czas na ruch. To on sprawia, że macie więcej energii, polepsza się wam humor i czujecie się lepiej. Szukajcie takiej formy aktywności, która sprawi wam przyjemność. To naprawdę ważne. Ruch pozytywnie wpływa na stan psychiki. Jest potrzebą ciała.

W wolnym czasie podróżujcie. To rozwija, pozwala poznać świat i siebie. Daje niesamowite doświadczenia i przeżycia. Właśnie wtedy można poczuć, „że żyje się naprawdę”.

Zostaje jeszcze mała część czasu, którą trzeba przeznaczyć na obowiązki domowe. Podejdźcie do tego inteligentnie i sprawcie, żeby te rzeczy zajmowały możliwie mało czasu. Tutaj także trzeba stworzyć  system. Np. zakupy przez internet, albo zakupy raz w tygodniu. Uproszczone sprzątanie. Podział obowiązków. Zmywarka.

I jeszcze 5 min przed snem, żeby sobie wyobrazić, jak wasze marzenia się spełniają. To działa jak magia. Spełnią się na pewno.

print

Kategorie: Dusza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Ciało

Jak nauczyć się pływać żabką? Wizualizacja

Jak nauczyć się pływać? Jak nauczyć się pływać żabką? To pytanie nie dotyczy każdego. Większość z nas nauczyła się pływać, kiedy jeszcze byli mali i nawet nie pamiętają całego procesu. Dziecko mniej się boi, pewniej Czytaj więcej…

Dusza

Po co nam emocje? O naturze emocji słów kilka

Po co nam emocje? Czy emocje są nam potrzebne? Czy nie cudownie by było nie odczuwać zdenerwowania, strachu, nigdy nie czuć się źle, nie popadać w depresję i zachowywać spokój w obliczu czyjegoś agresywnego zachowania? Czytaj więcej…